Otázky a odpovědi

Jaký je rozdíl mezi REMOIL a jinými aditivy?

REMOIL je remetalizantem nové generace, vyrobený s použitím moderních, špičkových nano technologii. Částice remoilu jsou odolné vůči usazování v oleji. Na rozdíl od jiných aditiv nevytváří na povrchu celistvou kovovou vrstvu, ale pórovitou kovovou strukturu, která jako houba zadržuje olej, slouží jako doplňková zásobárna mazání, úspěšně chrání před opotřebením při vysokém zatížení, přehřátí a spouštění motoru za studená. REMOIL nemění viskozitu oleje, ani jeho chemické či fyzikální vlastnosti.

Do čeho se aplikuje REMOIL? Do benzínu, nafty nebo oleje?

REMOIL Diesel, REMOIL Universal, REMOIL Cleaner aplikuje se do motorového oleje. REMOIL Transmission, REMOIL Automatic aplikuje se do převodového oleje. viz. Návod k použití.

S jakými oleji se dá použít REMOIL?

REMOIL Diesel, REMOIL Universal, REMOIL Cleaner je vhodný do všech typů motorových olejů - minerálních, polysyntetických a syntetických. REMOIL Automatic je vhodný pro ATF II, ATF III, DEXRON 2, DEXRON 3. REMOIL Transmission je vhodný do všech typů převodových olejů.

Mohu jet s autem ihned po aplikaci REMOIL?

ANO, měl byste ujet minimálně 10 km. Doporučujeme ihned vyrazit na delší trasu.

Kdy poznám rozdíl po aplikaci REMOIL?

Někdy ihned (zvlášť pokud máte dost ojetý motor), většinou však po ujetí 500 až 1000 km.

Mám před aplikací REMOIL vyměnit olej?

Nemusíte, ale doporučujeme. Zároveň doporučujeme vyměnit i olejový filtr. REMOIL Cleaner se aplikuje před výměnou motorového oleje. Pak je výměna oleje a olejového filtru je povinna. viz. Návod k použití a popis aplikovaného výrobku.

Mohu použit REMOIL do nového vozidla?

Ano, ale dávejte jenom jednu 1 lahvičku REMOIL Universal 50g.

Mám motor v záruce. Přijdu o záruku použitím Vašeho přípravku?

To se musíte podívat do svých záručních podmínek. Každý výrobce má vlastní záruční podmínky.

Mohu použít REMOIL poté, co jsem již použil aditivum jiného výrobce?

Ano, ale doporučujeme před aplikací REMOIL vyměnit olej a olejový filtr.

Jaké dávkování mám použít?

U každého typu produktu je uvedené dávkování v závislosti na objemu oleje, počtu najetých kilometrů, stavu motoru. Obecně platí, že se má používat 3-5% REMOIL.

Má REMOIL vliv i na spotřebu paliva?

Ano, REMOIL ovlivňuje (snižuje) spotřebu paliva cca o 3 až 15% (u každého vozu je to individuální). Podívejte se na zkušenosti našich zákazníků.

Mám starší auto. Pomůže REMOIL i mně, nebo je určen pouze pro nové motory?

Naše aditiva jsou určené pro všechny motory. Pro starší vozy musíte aplikovat obnovující dávku 2 až 3 lahvičky (50g) nebo jednu 150g.

Mám tuningový motor. Mohu použít REMOIL? Pomůže i mně?

Určitě. REMOIL především ochrání motor při prudkých zrychleních. Podrobný popis toho, jak REMOIL funguje, naleznete na našich stránkách.

Jezdím na LPG. Mohu použit REMOIL?

Ano, REMOIL Universal.

Má cenu používat REMOIL Cleaner při výměně oleje?

Ano, zvlášť když nevíte jaký máte olej v motoru. REMOIL Cleaner obsahuje AktivSubs komponenty, které adoptují odlišné typy oleje. Doporučujeme používat při každé výměně.

Jak REMOIL ovlivňuje turbo?

REMOIL má pozitivní vliv na turbo, které spočívá v jeho síle působení v motoru, jehož výsledkem je lepší kvalita výfukového plynu. Tento výfukový plyn prochází následně turbem, což se v důsledku s čistším výfukovým plynem snižuje riziko poškození turba. Další efekt spočívá v tom, že v momentě, kdy se startuje motor (turbo), není v turbu dostatek oleje a v tento okamžik začíná působit REMOIL. Chrání před opotřebením, prodlužuje životnost součástek turba.

Použit aditivum do převodovky? Ano nebo Ne?

Instrukční knížka k vozu stále častěji informuje o celoživotní (lifetime) náplni převodovky, na kterou by se „nemělo sahat“. Však pro většinu výrobce životnost vozidla konči záruční dobou. Použit nebo ne, je na Vás. My však doporučujeme pravidelně měnit olej a používat aditiva REMOIL.